ترموود, مقالات

ترموود فنلاندی

ترموود فنلاندی

ترموود فنلاندی

همانطور که میدانید؛ترموود یک دسته از انواع  چوبهایی است که از آن برای طراحی دکوراسیون داخلی و خارجی خانه ها زیاد استفاده میشود و جلوه های زیبایی به فضاهای مختلف میدهد؛ که البته همانطور که میدانید این ترموود ها برای اولین بار در کشور فنلاند تولید شده اند و مشخصا در حال حاضر نیز بهترین نوع ترموود هست؛ که قصد داریم در ادامه این نوع ترموود را به شما بشناسانیم و در ارتباط با ان نکاتی را در اختیارتان قرار دهیم؛ تا اگر قرار است از این ابزار برای طراحی خانه تان استفاده کنید؛ بتوانید بهترین تصمیم را بگیرید و اطلاعات خود را در این زمینه بالا ببرید؛ پس تا پایان همراه هزاره سوم باشید.

ترموود فنلاندی چیست؟

همانطور که در قسمت قبل هم به این مسئله اشاره شد؛ منظور از ترموود فنلاندی ترموودی است که با بالاترین سطح کیفیت تولید شده است و از اخرین فناوری ها و تکنولوژی ها در ساخت ان استفاده شده است.

مزایای ترموود فنلاندی نسبت به سایر ترموود ها

اگر شما از آن دسته افرادی هستید، که قصد دارید درحال حاضر میان انواع مختلف ترموود یک نوع از ان ها را برای انجام کارتان انتخاب کنید؛ در این جا با ذکر مزایای ترموود فنلاندی به شما کمک خواهیم کرد؛ البته خوب است بدانید؛ این ترموود ها مزایای زیادی دارند؛ اما در ادامه به ذکر مهم ترین مزایا خواهیم پرداخت

 1. دوام زیاد:
  طبیعی است با توجه به این که ترموود فنلاندی با تکنولوژی و علم بهتر و بیشتری تولید میشود؛ دوام بسیار بالاتری نسبت به سایر انواع ترموود ها خواهد داشت و برای مدت زمان بیشتری عمر خواهد کرد.
 2. استفاده از مواد غیر سمی:
  همانطور که میدانید؛ تقریبا در تولید تمام انواع ترموود ها از مواد غیر سمی استفاده میشود و این مواد هیچ گونه آسیبی به طبیعت نمیرسانند؛ اما وقتی شما از ترمو فلاندی استفاده کنید؛ از این باره مطمئن خواهید بود.
 3. هدایت حرارتی کم تر:
  یکی از مزایای انواع ترموود ها این هست که آن ها دما و همچنین سرما را خیلی کم از خود عبور میدهند و به نوعی عایق دمایی محسوب میشوند؛ حال هرچقدر کیفیت این ترموود ها بیشتر باشد؛ کم تر حرارت را از خود عبور میدهند و با توجه به این که این ترموود بالاترین کیفیت را در میان انواع ترموود ها دارد میتوان گفت هدایت حرارتی آن نیز هز همه انواع ترموود ها کم تر هست که آن را برای استفاده در نمای چوبی ویلا پیشنهاد میکنیم.
 4. مقاوت برابر پوسیدگی:
  به عنوان آخرین مزیت قصد داریم به ذکر این موضوع بپردازیم که این ترموود نسبت به سایر انواع ترموود ها مقاومت بسیار بیشتری در برابر پوسیدگی دارد و کم و دیر تر دچار ان میشوند و میتوانید از آن برای ترموود تراس استفاده نمایید.
ورق پی وی سی لواسان
ادامه

انواع ترموود فنلاندی

ترموود های فنلاندی بر اساس نوع ضخامتشان به انواع مختلفی تقسیم بندی میشوند؛ که در ادامه در ارتباط با این انواع مختلف با یکدیگر صحبت خواهیم کرد.

ترموود فنلاندی SHP

اولین نوع از این نوع ترموود هست که یک سطح کاملا صاف دارد، ضخامت آن از بقیه انواع ترموود ها کم تر هست و به شکل خام و بدون وجود هیچ گونه تغییر و دستکاری به مشتریان عرضه میشود.

ترموود فنلاندی DECK

این نوع ترموود دسته دیگری از انواع ترموود فنلاندی محسوب میشود که در داخل آن یک سری شکاف با اندازه یکسان و به شکل موازی قرار گرفته اند که از لغزیدن جلوگیری میکند.

ترموود فنلاندی UTV و UTS

اخرین دسته از انواع چوب فنلاندی که قصد معرفی ان را در این قسمت داریم؛ این دو نوع ترموود هستند؛ که به شکل های فاق و زبانه روی یک دیگر قرار میگیرند و یک طرح زیبا میسازند که باعث میشود جلوه آن مکانی که در آن از این نوع ترموود فنلاندی استفاده شده است؛ چندین و چند برابر گردد.

ترموود فنلاندی

ویژگی های ترموود فنلاندی

حال که در ارتباط با ترموود فنلاندی اطلاعات زیادی کسب کردیم؛ ممکن هست از خود بپرسید؛ چگونه میتوانم ترموود فنلاندی را از سایر انواع ترموود تشخیص دهم؟ برای پاسخ به این سوال ویژگی های ترموود فنلاندی را برای شما ذکر خواهیم کرد. همچنین پیشنهاد میکنیم مقاله روش تشخیص ترموود اصلی از فرعی را مطالعه نمایید.

چگالی ترموود

جالب است بدانید؛ با کیفیت ترین نوع ترموود یعنی همان ترموود فنلاندی نه چگالی بسیار کمی دارد و نه چگالی بسیار زیاد بلکه دارای یک چگالی متوسط و مناسب هست؛ پس اگر قصد خرید این نوع را دارید؛حواستان به این مسئله باشد.

ورق PVC اسلامشهر
ادامه

ترک خوردگی

خوب است بدانید؛ ترموود فنلاند در بافت خودش هیچ گونه شکستگی یا ترک خوردگی ندارد و صاف صاف خواهد بود؛ پس حواستان به این مسئله نیز باشد.

تغییر رنگ

با توجه به این که بسیاری از فروشنده ها تلاش میکنند؛ انواع دیگری از ترموود را با نام ترموود فنلاندی به شما بفروشند، خوب است بدانید ترموود اصل و فنلاندی در زیر نور آفتاب هیچ گونه تغییر رنگی از خود نشان نمیدهد و رنگش کاملا با زمانی که درسایه هست یکی است؛ درصورتی که در سایر انواع ترموود ها شما یک همچین ویژگی را نخواهید دید.

وجود رگه

یکی دیگر از تفاوت ها و ویژگی هایی که درون ترموود های فنلاندی وجود دارد این هست که این نوع ترموود رگه های زیادی در داخل خودش دارد؛ که این رگه ها در ترموود های فنلاندی بسیار به هم نزدیک هستند و علت این مسئله هم ان هست که در ساخت انواع ترموود هرچقدر چوب استفاده شده نزدیک به مرکز درخت باشد؛ کیفیت بهتری خواهد داشت؛ به این ترتیب در ترموودی که رگه های نزدیک تر به هم و بیشتری داشته باشد؛ از قسمت میانی درخت ساخته شده است و کیفیت بالا تری خواهد داشت.

عدم وجود لکه

یکی دیگر از ویژگی های ترموود فنلاندی که باعث ایجاد تفاوت میان این نوع ترموود ها با سایرین میشود؛ این هست که در این ترموود به هیچ عنوان لکه وجود ندارد؛ این درحالی است که در ترموود های دیگر لکه های متعددی وجود دارد و ان لکه ها نشان میدهند چوب مورد استفاده برای ساخت ان ترموود سوخته است و به زودی دچار پوسیدگی میشود؛ پس اگر قصد خرید ترموود فنلاند را دارید؛ به این نکته نیز توجه کافی داشته باشید و تحت هیچ شرایطی ترموودی را که دارای لکه های زیاد هست نخرید.

میانگین امتیازات ۵ از ۵
از مجموع ۲ رای

6 دیدگاه در “ترموود فنلاندی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *