ترموود

ترموود تراس

ترموود تراس

ترموود تراس

ترموود تراس یکی از کاربردهای ترموود است. همچنین باید بدانید که ترموود تراس به‌طورکلی برای بخش‌هایی از ساختمان مورداستفاده قرار می‌گیرد. شاید خیلی از شما نمی‌دانید معنای ترموود تراس چیست؛ ولی همین نکته را باید به یاد داشته باشید که در انواع مختلفی وجود دارد و شما می‌توانید آن را تهیه کنید. در این حالت ما می‌خواهیم جزئیات مربوط به این موضوع را در این مقاله مورد بررسی قرار دهیم. پس لطفاً تا انتهای این مقاله با ما همراه باشید تا دراین‌خصوص موارد مهم را به شما ارائه دهیم.

ترموود تراس چیست؟

ترموود تراس در واقع از چوب‌های درخت کاج کشور فنلاند به دست می‌آید و کاربردهای فراوانی را می‌توانیم در صنعت چوب و موارد مربوط به آن در نظر بگیریم. چوب ترموود معمولاً در زمینه صادرات مورداستفاده قرار می‌گیرد که برای تراس نیز می‌توانیم از آن استفاده کنیم. معمولاً باید در نظر داشته باشید که در خانه‌های ایرانی ما از ترموود ایرانی استفاده می‌کنیم و در برخی مواقع نیز از ترموود فنلاندی نیز استفاده می‌نماییم. نکته مهم دراین‌خصوص این است که ترموود ایرانی مخصوص ایران است و در خود  ایران تولید می‌شود و به فروش می‌رسد؛ ولی جنس  فنلاندی آن بسیار گران‌تر از جنس ایرانی آن می باشد و باید این مورد را به‌خاطر بسپارید.

ترموود تراس

مزایای استفاده از ترموود برای تراس چیست؟

یکی از مزایای مربوط به آن ایمنی زیاد آن است. استفاده از برخی تخته‌ها که به‌صورت مناسب نصب می‌شوند می‌توانند  فاصله خاصی را به‌اندازه ۳ تا ۵ میلی‌متر کاهش دهند. همچنین می‌تواند مشکلاتی را نیز ایجاد کند که شامل گیرکردن پاشنه‌ها و ناودانی‌ها بین تخته‌ها در ترموود تراس  را شامل می‌شود که توجه به آن نیز خالی‌ازلطف نخواهد بود. از دیگر مزایای مربوطه می‌توانیم به‌سهولت در پاک‌سازی و یا تمیزکردن آن اشاره داشته باشیم. سطح صافی که کف  ترموود تراس دارد می‌تواند برای خانم‌ها بسیار مناسب باشد به‌طوری‌که آلودگی‌ها را به‌راحتی پاک‌سازی کنند و برگ‌ها و چیزهای اضافی را نیز از بین ببرند.

طراحی جذاب یکی دیگر است مواردی است که می‌توانم آن را جز مزایای مربوط به ترموود تراس در نظر بگیریم. ایجاد طراحی جذاب می‌تواند شکل و شمایل خانه را عوض کند.

ترموود ایرانی بهتر است یا ترموود فنلاندی
ادامه

بررسی نکاتی در خصوص ترموود تراس

معمولاً ترموود تراس یک ساختار تکمیل‌کننده است که بسیار با محیط‌زیست سازگاری دارد و استحکام بسیار بالایی را نیز به خود اختصاص می‌دهد.  معمولاً چوب‌هایی که در ساخت ترموود تراس استفاده می‌شود باید جنس بسیار خوبی داشته باشند و عمر بالایی را نیز داشته باشند.

 در این حالت از چوب حرارتی برای تکمیل‌سازی بخش عرشه تراس و نواحی نزدیک به استخرها و تکمیل‌کردن خانه‌ها و آلاچیق‌ها و مناطق تفریحی مثل برخی بخش‌ها و سونا و حمام مورد استفاده  می‌شود که باید آن را در نظر بگیرید. معمولاً استفاده از انواع چوب به سلیقه افراد بستگی دارد؛ ولی هرچه چوب باکیفیت‌تر باشد کیفیت ترموود را افزایش می‌دهد.

چوب ترموود معمولاً دارای ساختاری است که در دمای بالاتر از احتراق پردازش می‌گردد. دمای مربوط  به آن نیز این امکان را می‌دهد تا استحکام بیشتری را در چوب موردنظر ایجاد کنیم. باید در نظر داشته باشید که تغییر شکل و ایجاد ساییدگی در برخی خراش‌ها می‌توانند از عوامل خطرناک در راستای آسیب رساندن به ترمووود باشد.

ولی هرچه کیفیت چوب بالا باشد در برابر نور خورشید نیز آسیبی نخواهد دید. در زمستان و تابستان نیز استفاده از ترموود تراس می‌تواند یک منظره خاصی را ایجاد کند که بسیار هم زیبا به نظر می‌رسند.

تخته‌های تراس ترموود از انواع چوب‌های مختلفی ساخته می‌شوند که می‌توانیم دراین‌خصوص به چوب‌هایی می‌توانیم اشاره داشته باشیم که در طی عملیات حرارتی در اتاق‌های تخصصی به دست می‌آید. در برابر پوسیدگی و سوراخ‌های چوب نیز بسیار مقاومت نشان می‌دهد و به‌طورکلی دوام بیشتری دارد و برای استفاده در تراس ترموود بسیار مناسب است  و باید در نظر بگیرید که هر چه چوب مربوطه کیفیت بالایی داشته باشد، تراس مربوطه نیز کیفیت بالایی خواهد داشت.

 این مورد را نیز به‌خاطر بسپارید که  کیفیت ترموود تراس باید طوری باشد که در برابر آفات مقاومت از خودش نشان دهد.

ترمو وود تراس

چگونه می‌توانیم از تراس ترمووود مراقبت کنیم؟

شیوه‌های مختلفی دراین‌خصوص وجود دارد؛ ولی در ابتدا باید بدانید که از همان ابتدا از چوب مربوط به تراس ترموود باید مراقبت شود و در تمامی فصل‌ها مراقبت ضروری است.  همچنین درصورتی‌که به محیط طبیعی و محیط‌زیست اهمیت می‌دهید باید کیفیت تراس ترموود را در نظر بگیرید و در برابر حشرات کپک و قارچ نیز از آن محافظت کنید. البته نوع چوب به‌کاررفته در تراس ترمووود می‌تواند  بر آسیب‌هایی که ممکن است رخ دهد تأثیرگذار باشد.

تابلو ترموود
ادامه

 همچنین از انواع چوب‌های مختلف مثل کاج و حرارتی و ماهون نیز می‌توانیم استفاده کنیم. تأثیرات جوی به‌طورکلی می‌توانند عملکرد تراس ترموود را تغییر دهند. همچنین  در شرایط طبیعی می‌تواند مواد خاصی را نیز جذب نماید. استفاده از برخی راهکارها می‌تواند در برابر برخی آسیب‌ها مثل قارچ‌ها و کپک‌ها و حشرات از آن محافظت و مراقبت کند که در قسمت بالا نیز به آن اشاره کردیم و یک موضوع مهم نیز به شما می‌رود. تخته تراس کاج چیزی است که می‌توانیم ازنظر اقتصادی آن را مقرون و به‌صرفه در نظر بگیریم و باید به این امر توجه داشته باشید؛ چون اهمیت فراوانی دارد و توجه به آن نیز خالی‌ازلطف نخواهد بود. به‌طورکلی هر چه جوب به‌کاررفته در تراس ترموود کیفیت و مقاومت بالایی داشته باشد، بر عمر تراس ترموود نیز تأثیرگذار خواهد بود و این مورد در هنگام پیاده‌سازی ترموود تراس باید در نظر گرفته شود.

طرح‌های مختلفی برای تراس ترموود وجود دارد که به‌صورت سلیقه‌ای هستند و بر مبنای سلیقه خودتان می‌توانید طرح‌های مربوطه را پیاده‌سازی نمایید.

نتیجه‌گیری

در این مقاله از هزاره سوم ما ترموود تراس را بررسی کردیم و جزئیاتش را نیز مورد بررسی قرار دادیم. باید بدانید که ترموود تراس از نظر کیفیت می‌تواند، کیفیت‌های متنوعی را بر مبنای چوب داخل آن در اختیار ما قرار دهد. باید بدانید که شما می‌توانید از چوب‌های مختلف دراین‌خصوص استفاده کنید. هرچه کیفیت چوب موردنظر بیشتر باشد، می‌توانیم شاهد دوام بالایی در ترموود تراس باشیم و باید این مورد را نیز به‌خاطر بسپاریم. به‌طورکلی استفاده از ترموود می‌تواند طرح و شکل خانه‌ها را عوض کند.

میانگین امتیازات ۵ از ۵
از مجموع ۱ رای

6 دیدگاه در “ترموود تراس

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *