ترموود, مقالات

قیمت ترموود

قیمت ترموود

قیمت ترموود

همانطور که اطلاع دارید، ترموود یک اختراع و وسیله کاملا کاربردی هست که از چوب یک سری درختان خاص با یک سری فرآیند های به خصوص تولید میشود و  میتواند در برابر هر گونه آسیب ماندگاری زیادی از خود نشان دهد، این ابزار در تمام محیط ها از جمله محیط های خارجی و داخلی منازل می ماند و آسیبی نمی بیند، به همین دلیل میتوان گفت چوب ترموود یک ابزار بسیار مناسب برای استفاده های مختلف هست، که به دلیل استفاده زیاد از این ابزار افراد در ارتباط با هزینه و قیمت ترموود زیاد سوال مپرسند؛ به همین دلیل با توجه به این مسئله تصمیم داریم در ادامه در ارتباط با قیمت ترموود اطلاعاتی را در اختیار شما قرار دهیم؛ تا اگر قصد خرید آن را دارید بتوانید خیلی راحت تر تصمیم بگیرید و همچنین خرید بهتری هم داشته باشید؛ پس در ادامه و تاپایان این مطلب همراه ما باشید.

عوامل تاثیر گذار در قیمت ترموود

خوب است بدانید با توجه به این مسئله که موارد متعددی برروی قیمت ترموود تاثیر میگذارند، نمی توان به ذکر یک عدد ثابت به عنوان قیمت ترموود پرداخت، اما میتوان عوامل تاثیر گذار بر قیمت ترموود را ذکر کرد؛ که در ادامه به منظور آشنایی بیشتر شما با این ابزار به این کار پرداخته ایم.

عامل اول: کشور تولید کننده

همانطور که ممکن است اطلاع داشته باشید، چوب ترموود در کشورمان ایران تولید نمیشود و از کشور های دیگر واردات ان انجام میشود، به همین دلیل این که ان ترموود در چه کشوری تولید شده باشد و واردات ان چگونه انجام شده باشد، میتوان بر روی قیمت ترموود تاثیر گذار باشد.

عامل دوم: چگونگی اجرا

این که ترموود خریداری شده توسط شما به چه شکلی بر روی محل مورد نظر اجرا شود، یکی از عوامل تاثیر گذار بر روی قیمت نهایی ترموود هست، طبیعی است که هرچه این تکنیک اجرا سخت تر باشد؛ اجرای آن نیز هزینه بیشتری را در بر خواهد داشت.

عامل سوم: گونه درختی

همانطور که مبدانید، ترموود از جوب درختان ساخته میشود، و این که از چه جچوبی برای تولید آن ترموود استفاده شده باشد، بر روی قیمت ترموود تاثیر میگذارد؛ پس به این نکته نیز بایستی حتما توجه شود،

ابعاد و قیمت ورق pvc
ادامه

جهت اطلاع از تفاوت ترموود گرید A و B به این مقاله مراجعه نمایید.

عامل چهارم: جنس ورنگ

باید بدانید، جنس و رنگ ترموود خریداری شده توسط شما بر روی قیمت ترموود اثر میگذارد و اثر گذاری ان به این شکل هست که هرچقدر ترموود نرم تر باشد قیمت کم تری دارداما اگر ترموود با یک چوب سخت ساخته شده باشد، باید هزینه بیشتری برای خرید ان بپردازید.

قیمت ترموود

عامل پنجم: نوع تولید

خوب است ذکر شود، که برای تولید ترموود روش های مختلفی وجود دارد، که هر کدام از این روش ها زمان متفاوتی برای تولید از افراد میگیرند و بدیهی است که با توجه به زمان صرف شده قیمت متفاوتی خواهند داشت.

عامل ششم: مکان اجرا

اگر قرار باشد، ترموود خریداری شده توسط شما در یک مکان سخت مانند بالای یک برج چندین طبقه اجرا شود مسلما قیمت بیشتری نسبت به زمانی خواهد داشت که قرار باشد اجرای ان ترموود در دکوراسیون داخلی منزل شما انجام شود؛ پس اگر قصد خرید ترموود دارید، به این نکته نیز به عنوان یک عامل تایر گذار در قیمت ترموود توجه کنید.

عامل هفتم: منطقه اجرا

طبیعی است که از محل خریداری ترموود تا جایی که قرار است اجرا شود، یک فاصله ای وجود داشته باشد، که این فاصله نیز میتواند بر روی قیمت ترموود اثر بگذارد؛ به همین دلیل توصیه میشود اگر قسمت تمام شده ترموود برای شما اهمیت دارد؛ به  این نکته نیز دقت کنید و در هنگام خرید آن را مد نظر قرارا دهید.

عامل هشتم: شکل بنا

مسلم است که اجرای ترموود بر روی بنایی که مسطح هست مانند دیوار یا زمین بسیار راحت تر از حالتی است که شما قصد دارید فضای بیرونی یک ملک که به طور مثال ذوذتقه ای شکل و پر از  زاویه هست را نماکنید، پس میتوان به از این عامل نیز به عنوان یک عامل تاثیرگذار در قیمت ترموود یاد کرد.

اگر میخواهید روش تشخیص ترموود اصلی از فرعی را بدانید از این برگه دیدن نمایید.

عامل نهم: سایر مصالح

خوب است بدانید، برخی از مواقع افراد تصمیم میگیرند که در کنار ترموود از مصالح دیگری مانند اجر و یا پی وی سی برای نمای محل موردنظرشان استفاده کنند؛ که با توجه به این که نما کردن این بنا در کنار هر کدام از این مصالح تکنیک های خاص خودش را دارد، هزینه تمام شده برای نمای ان ساختمان با ترموود به این که نما کردن آن مکان به وسیله این دو مصالح چقدر سخت هست نیز بستگی دارد، پس توصیه میکنیم به این نکته نیز توجه کنید و اگر قرار هست یک نمای ترکیبی داشته باشید، این مسئله را مد نظر قرار دهید.

بهترین ترموود موجود در بازار
ادامه

عامل دهم : سایر هزینه ها

به عنوان آخرین عامل تاثیر گذار در قیمت ترموود نیاز هست که راجع به سایر هزینه ها مانند هزینه حقوق کارگران، قطع درختان، حمل چوب تا کارخانه و مواردی از این قبیل صحبت کنیم که میتواند باعث شود شمال مستلزم پرداخت هزینه کم تر یا بیشتری برای خریداری ترموود بشوید.

قیمت ترموود نسبت به سایر مصالح

در قسمت های قبلی سعی کردیم، به ذکر مطالب متعددی در ارتباط با قیمت ترموود بپردازیم تا شما را بیش از پیش با هزینه های اجرای این ابزار آشناکنیم و کمک کنیم خیلی بهتر در ارتباط با استفاده کردن یا نکردن از ترموود در فضای مورد نظرتان تصمیم بگریدی؛ اما اگر بخواهیم این اطلاعات شما را تکمیل کنیم، لازم هست در ارتباط باقیمت ترموود نسبت به سایر مصالح نیز صحبت کنیم.

خوب است بدانید، با توجه به این که ترموود های اصلی در کشورهایی مانند فنلاند و برخی دیگر از کشورهای اروپایی تولید میشوند؛ قیمت تمام شده آن ها به دلیل بالا بودن هزینه واردات خیلی بیشتر از سایر مصالح خواهد بود ؛ اما لازم هست این مسئله را نیز بدانید که ترموود فنلاندی در حدود 35 سال عمر مفید دارد و به این زودی ها دچار مشکل و خرابی نمیشود، این در حالی است که عمر مفید سایر مصالح چیزی در حدود 5 سال هست، در پایان نیز  ضوروری است ذکر کنیم، قیمت ترموود بر اساس متر مربع محاسبه میشود و هیچ روش محاسبه دیگری برای ان وجود ندارد.

 

میانگین امتیازات ۵ از ۵
از مجموع ۲ رای

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *